Fotelik dla dziecka - wszystko co musisz wiedzieć

Fotelik dla dziecka - wszystko co musisz wiedzieć

brak ocen

Fotelik samochodowy dla dziecka to nie opcja, a obowiązek. Stanowią o tym przepisy dotyczące przewożenia pasażerów. Fotelik to ponadto gwarant bezpieczeństwa najmłodszego członka rodziny. Kupujmy fotelik nie tylko w obawie przed ewentualnym mandatem, ale właśnie głównie ze względu na tę drugą kwestię. Oczywiście każdy wykwalifikowany pracownik sklepu z fotelikami pomoże dokonać właściwego wyboru ze względu na wiek, wzrost oraz wagę dziecka. Profesjonalne sklepy mają usługę dopasowania siedziska do Twojego samochodu. Nie bój się z niej skorzystać. 

Weź pod uwagę wzrost oraz wagę dziecka

Powinniście rzetelnie zmierzyć wasze dziecko oraz sprawdzić, jaka jest jego waga. Produkty z kategorii fotelików podróżnych produkowane są dla pasażerów o rozmiarach mieszczących się w określonych zakresach. Wiedza na temat wagi oraz wzrostu dziecka zawęzi wasz obszar poszukiwań. Najczęstsze przedziały wagowe wykorzystywane przez producentów to: 0 - 13 kg (dla dzieci do mniej więcej pierwszego roku życia), 9 - 18 kg oraz do 36 kg. Produkty z pierwszej kategorii instalowane mogą być wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Z dwóch kolejnych możliwe jest umocowanie zgodne z kierunkiem przemieszczania się.

Im fotelik lepiej przystosowany będzie do rozmiarów waszego dziecka, tym będzie mu wygodniej oraz bezpieczniej. Oczywiście wiadomo, że dziecko urośnie. Niezbędne z tej przyczyny będą wymiany fotelików. Nie rekomendujemy nabywania osprzętu zbyt dużego z założeniem, że będzie nam dłużej służyć czy też używania sprzętu, z którego wasze dziecko już wyrosło.

Zorientuj się w testach bezpieczeństwa

Jednym z najlepszych wyznaczników bezpieczeństwa fotelika są testy zderzeniowe wykonywane na samochodach osobowych. Testy takie wykonują niezależne organizacje konsumenckie. W czasie takiej próby oceniane jest bezpieczeństwo danego modelu fotelika i jego odporność podczas wypadku. Ocenia się ją w skali od 1 do 5 gwiazdek. Szukając fotelika, weź ten parametr pod uwagę.

Tagi
Artykuły użytkownika
Dodaj komentarz
Komentarze
Jan Marciniak

Fotelik to bardzo ważna rzecz, ale i bardzo kosztowna, bo trzeba zmieniać w zależności od rozwoju dziecka, ale bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu!

  • 0
  • 0
Podobne artykuły
Czy warto zakupić samochód elektryczny?
Komentarzy:1
brak ocen