Gdzie tanio kupić domenę?

Gdzie tanio kupić domenę?

5.00 / Głosów: 5

Domena internetowa to unikalna nazwa, która identyfikuje stronę internetową i pozwala internautom znaleźć ją w sieci. Oznacza to, że rejestracja domeny to pierwszy krok do stworzenia i zaprezentowania swojej strony internetowej szerokiemu gronu odbiorców, na której możesz przedstawić ciekawe treści lub ofertę swojej firmy. 

Gdzie najlepiej kupić domenę?

Do stworzenia i zakupienia swojej pierwszej domeny internetowej niezbędny jest wybór rejestratora domen, który będzie pośredniczył w obsłudze domeny internetowej między właścicielem domeny a głównym rejestrem domen NASK. 

To, którego rejestratora wybierzesz, zależy tylko od Ciebie, ale dobrze mieć świadomość, że od tego wyboru zależy koszt rejestracji oraz odnowienia domeny, który musisz ponieść każdego roku.

Ile kosztuje domena w 2023 roku?

Na cenę domeny składają się dwa parametry, cena rejestracji oraz cena odnowienia domeny.

Cena rejestracji zazwyczaj nie przekracza kilkunastu złotych, dlatego nie powinna być traktowana priorytetowo. O wiele bardziej należy skupić się na cenie odnowienia domeny, która wśród polskich rejestratorów waha się od 49,57 zł do nawet 200 zł netto za identyczną usługę. Co ciekawe różnica w cenie spowodowane jest wyłącznie polityką biznesową firmy, co oznacza, że za tą samą domenę możemy płacić nawet ponad 4-krotnie więcej każdego roku.  

Ranking cen domen 2023 – Gdzie tanio kupić domenę?

Przeszukując sieć można, znaleźć wiele rankingów cen odnowienia domen. Analizując je, łatwo dojść do wniosku, że rejestratorem, który posiada w swojej ofercie najtańsze domeny jest Gnum.pl. 

Cena odnowienia domeny w Gnum.pl to 49,57 zł netto, która w przypadku najdroższego rejestratora oferującego odnowienie tej samej domeny w cenie 200 zł netto jest bardzo atrakcyjna. 

Zanim jednak zdecydujesz się na, zakup domeny warto poznać pełen ranking cen domen 2023, który znajduje się w serwisie Dimaks.pl

Domena za 0 zł – Czy warto?

Jeśli nadal poszukujesz rejestratora, u którego możesz tanio kupić domenę to wizja rejestracji domeny za 0 zł, może wydawać się bardzo atrakcyjna. Niestety rejestrując domenę za darmo, narażamy się na bardzo wysoką cenę odnowienia domeny każdego roku. 

Transfer domeny do tańszego rejestratora?

Jeśli zarejestrowałeś domenę w promocji i dopiero teraz zwróciłeś uwagę na wysoką cenę odnowienia, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby odnowić ją w niżej cenie. W tym celu wystarczy wykonać transfer domeny, który jest banalnie prosty i trwa zaledwie kilka minut.

Jak przenieść domenę do Gnum.pl?

Zanim rozpoczniesz transfer domeny konieczne będzie uzyskanie kodu authinfo od poprzedniego rejestratora. Kod authinfo to kod autoryzujący domenę, który uwierzytelnia jej właściciela. Bez kodu authinfo nie ma możliwości wykonania transferu domeny. 

Jeśli już posiadasz kod authinfo i chcesz przenieść swoją domenę do Gnum.pl postępuj następującymi krokami:

  1. Załóż konto w serwisie Gnum.pl
  2. Zaloguj się do panelu klienta i przejdź do zakładki „transfer domeny”
  3. Następnie w dostępnym formularzu „Dodaj transfer” wpisz nazwę swojej domeny, aktualny kod authinfo i kliknij przycisk „Wykonaj transfer”
  4. Odbierz wiadomość email wysłaną z dns.pl z linkiem aktywującym transfer, który należy kliknąć.
  5. Po kliknięciu link aktywujący transfer Twoja domen będzie obsługiwana przez rejestratora Gnum.pl

W wielu przypadkach zdarza się, że rejestratorzy przypisują swój adres email jako kontakt techniczny dla domen swoich klientów. W takim przypadku wiadomość email z linkiem aktywującym transfer będzie wysłana na adres poprzedniego rejestratora i to z nim należy się skontaktować, jeśli w przeciągu maksymalnie kilku godzin nie otrzymamy wiadomości od dns.pl z linkiem aktywującym transfer.

Gdzie kupić tanio domenę? Podsumowanie

Jak wynika z powyższego artykułu domenę, można zarejestrować nawet za 0 zł, ale niestety w wielu przypadkach promocja na darmowe domeny kończy się niemiło niespodzianką w postaci wysokiej ceny odnowienia. Na szczęście w każdym momencie można zmienić rejestratora, dokonując transferu domeny. Oznacza to, że tylko od nas samych zależy, gdzie będziemy utrzymywać swoją domenę.

Tagi
Artykuły użytkownika
Dodaj komentarz
Komentarze

Brak komentarzy

Podobne artykuły
Katalogi NAP a strategia kreowania treści wideo
Komentarzy:0
brak ocen