Inwestycja w kryptowaluty - co musisz wiedzieć?

Inwestycja w kryptowaluty - co musisz wiedzieć?

brak ocen

Inwestycje w kryptowaluty przez wiele osób uważane są za ryzykowne, inni twierdzą zaś, że to najszybszy sposób na dorobienie się sporych pieniędzy. Prawda leży dokładnie pośrodku. Rzeczywiście waluty wirtualne podbijają obecnie rynki i dają spore możliwości, jednak bez odpowiednio ugruntowanej wiedzy można szybko stracić kapitał. Podstawą jest zatem edukacja. Sprawdź, jakie kryptowaluty są obecnie najbardziej popularne?

Kryptowaluta BTC

Ta kryptowaluta jest obecnie najpopularniejsza na świecie i tytułowana jest królem czy królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest doskonałą alternatywą do umieszczania swoich pieniędzy, skutecznie wybraniając się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej i zaliczając solidny rozkwit. Dodatkowo zachowania doświadczonych inwestorów oraz przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.

Jest ulokowany w głowach ludzi jako ten pierwszy oraz najwięcej ludzi o nim słyszało, co powoduje, że obecnie powinniśmy spodziewać się, że jego kondycja nie osłabnie, a wręcz prognozy analityków są jednogłośne, co do astronomicznych jego wzrostów w najbliższej przyszłości.

Kryptowaluta ETH

Nie dość, że też zaliczyła świetne wyniki w 2020 roku, to w przekonaniu specjalistów jest jedną z najbardziej obiecujących kryptowalut. Jej wycena jest dużo mniejsza aniżeli wcześniej wymienionej waluty, niemniej jednak zdolność do eskalacji jest o wiele większa.

Projekt ETH jest cały czas udoskonalany i rozwijany, co zwiększa wyceny. A dodatkowo znacząca część nowych projektów jest oparta na technologii, jaką mamy w Ethereum. To wszystko sprawia, że wskazane jest przemyśleć zakup tej waluty do swojego portfela.

Kryptowaluta XRP

Ta wirtualna waluta została wytworzona jako inne rozwiązanie dla standardowych systemów płatności finansowych. Już od 2013 roku cieszy się zainteresowaniem ogromnej liczby instytucji finansowych, szczególnie banków centralnych, a od jakiego czasu największy bank w Indiach oraz drugi co do potęgi w USA zaczęły używać technologii RippleBlockchain. Oprócz tego od jakiegoś czasu wzrasta wsparcie Komisji Europejskiej, która aktywizuje się w płatności cyfrowe, co jeszcze bardziej poprawia perspektywy tej waluty.

Jak handlować kryptowalutami?

Zastanawiasz się gdzie inwestować w kryptowaluty? Dla wielu osób niezrozumiałe jest to, że bitcoin, czy ethereum nie istnieje fizycznie tak jak na przykład monety. Rzeczywiście tak to wygląda — kryptowaluty kupuje się wyłącznie online. Odbywa się to na dedykowanych giełdach lub portfelach kryptowalutowych. Coiny można zakupić także w internetowych kantorach kryptowalut np. Coinbase.

Inwestycje w kryptowaluty oferują także brokerzy oraz niektóre domy maklerskie. Takie transakcje nazywamy kontraktami CFD. Są to instrumenty pochodne, które pozwalają handlować na różnicach kursowych.

Tagi
Artykuły użytkownika
Dodaj komentarz
Komentarze
Mariola Kowalczyk

Dla mnie to temat nie zrozumiały dlatego z chęcią czytam takie proste artykuły.

  • 0
  • 0
Podobne artykuły
Korzystanie z usług profesjonalnej księgowej
Komentarzy:0
brak ocen
W co warto inwestować oszczędności w 2022 roku?
Komentarzy:1
brak ocen