Kamerzysta ślubny — czym kierować się przy jego wyborze?

Kamerzysta ślubny — czym kierować się przy jego wyborze?

brak ocen

Bardzo dużo przyszłych małżeństw ma zagwozdkę odnośnie tego, jakiego kamerzystę wybrać na swój ślub. Źródłem poszukiwań fachowców może być prasa, Internet oraz doświadczenia znajomych. Dobrym pomysłem jest także uczestnictwo w targach ślubnych. Powstaje jednak pytanie, na jakie aspekty zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na wpłacenie zaliczki i rezerwację terminu u konkretnego kamerzysty. Podpowiadamy.

Jak krok po kroku wybrać kamerzystę na wesele? 

Każdy profesjonalny kamerzysta powinien mieć swoje portfolio, które będzie mógł pokazać. Istnieją rozmaite style oraz techniki kręcenia filmów tak jak i montażu. Najlepiej byłoby zobaczyć portfolio paru kamerzystów, żeby móc skonfrontować ich sposób pracy i wybrać dla siebie odpowiedniego.

Jak szybko zabrać się za poszukiwanie kamerzysty?

Wszystko naturalnie zależy od tego, jakiej jakości usługi będziecie oczekiwać. Ogólnie przyjmuje się, że najlepiej zacząć poszukiwania mniej więcej rok przed uroczystością. Nie oznacza to, że jeśli zaczniecie szukać późnej, to jesteście na przegranej pozycji. Zawsze ktoś z wolnym terminem się znajdzie, jednak zawężacie sobie pole do manewrowania oraz narażacie się na wyższe koszty za tego typu usługę.

Jakim sprzętem powinien dysponować zawodowy kamerzysta na wesele?

Odpowiednio wyposażony kamerzysta powinien mieć dwie dobrej jakości kamery cyfrowe, wraz z odpowiednim oświetleniem oraz sprzętem do montażu filmów. Doświadczenie kamerzysty jest kwestią, jaką zawsze powinno się zweryfikować. Przeglądając portfolio kamerzysty, da się bez problemu stwierdzić, czy filmów weselnych jest zaledwie kilka, czy kilkadziesiąt. Jedno jest pewne – im więcej filmów, tym większe doświadczenie.

Sami musicie również wiedzieć jakiego filmu oczekujecie. Przedyskutowanie wspólnej wizji filmu oraz przedstawienie swoich oczekiwań, wskazania ujęć, na jakich Wam w największym stopniu będzie zależało. Dzięki temu uda się Wam stworzyć cudowną pamiątkę, z jakiej będziecie mieć radość na wiele lat.

Na jaki koszt filmowania wesela trzeba się przygotować?

Kamerzysta prócz nakręcenia filmu podczas uroczystości, musi go jeszcze należycie zmontować. Montaż takiego filmu może potrwać nawet do kilku tygodni pracy, który jest oczywiście wliczony w cenę. Należy również pamiętać, że cena będzie obejmować także jakość oraz ilość sprzętu zużytego do nagrywania. Ceny najczęściej wahają się pomiędzy 2500, a 4000 złotych. Porównując ze sobą konkretne oferty, sprawdźcie dokładnie, co dostaniecie w ramach podobnej ceny.

Co powinno przeważyć o wyborze danego kamerzysty ślubnego?

Sytuacja przy wyborze kamerzysty może być nieco skomplikowana. Nie do wszystkich aspektów mamy wgląd. Wielu fotografów i kamerzystów nie udostępnia na swojej stronie informacji odnośnie sprzętu, na jakim pracuje. Poza tym nie mamy nigdy pewności, że ten sam sprzęt zostanie wykorzystany podczas naszego wesela. Warto osobiście dopytać o tę kwestię. Dobry kamerzysta powinien dysponować nie tylko odpowiednią kamerą, ale także oświetleniem i dobrej jakości komputerem do późniejszej obróbki filmu. Młodzi mogą również podpytać, czy istnieje możliwość nagrywania wesela przez dwie osoby.

Tagi
Artykuły użytkownika
Dodaj komentarz
Komentarze
Bazyli Laskowski

Operator kamery na pewno musi mieć odpowiedni sprzęt no i wiedzieć kiedy nagrywać, a kiedy coś odpuścić.

  • 0
  • 0
Podobne artykuły
Zasady prania pieluch wielokrotnego użytku
Komentarzy:0
brak ocen