Olej z czarnuszki - Jakie zalety ma olej z czarnuszki?

Olej z czarnuszki - Jakie zalety ma olej z czarnuszki?

brak ocen

Olej z czarnuszki odznacza się ogromną zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zastąpienie tłuszczów nasyconych, tymi nienasyconymi, pomaga w utrzymaniu właściwej gospodarki lipidowej, a więc odpowiedniego poziomu cholesterolu we krwi. Jest to bardzo ważne w zapobieganiu chorobom krążenia i miażdżycy. Olej z czarnuszki to prawdziwa bomba witaminowa. Jego wszechstronne zastosowanie sprawia, że cieszy się on ogromną popularnością w ostatnim czasie. Pomaga w łagodzeniu kataru, infekcji dróg oddechowych, zapaleniu gardła, czy alergiach.

W razie zatrucia pokarmowego także może pomóc olej z czarnuszki. Zapewne każda apteka posiada w swoim asortymencie produkt w postaci kapsułek do połykania i płynu do podania ustnego. Poza tym olej z czarnuszki przejawia działanie wspomagające właściwą pracę wątroby.

Sama roślina kwitnie między czerwcem a wrześniem. Posiada specyficzne białe bądź niebieskie kwiaty i czarne, trójgraniaste nasiona. Z kolei olej przybiera kolor miodowy, ciemnobrązowy lub żółtopomarańczowy. Jego smak oraz zapach jest niesłychanie intensywny, nieco gorzki i korzenny.

Na co działa olej z czarnuszki?

Olej z czarnuszki tłoczony na zimno ma w składzie potas, sód, cynk, nienasycone kwasy tłuszczowe, wapń, żelazo, selen, witaminę E, biotynę oraz beta-karoten. Jest stosowany w celu wzmocnienia wytrzymałości dzieci, a także dorosłych. Przejawia działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe. Na infekcje skórne, poparzenia słoneczne, łupież, trądzik lub atopowe zapalenie skóry także stosowany jest olej z czarnuszki — każda apteka dysponuje również płynem do podania ustnego, jak i kapsułkami.

Produkt ten może okazać się zbawienny w opanowywaniu stresu, w wyciszeniu oraz walce z problemami ze snem. Sposób przyjmowania i dawkowanie znajduje się w instrukcji, jaką znajdziemy w opakowaniu. Olej z czarnuszki powinny ograniczyć panie w ciąży i dzieci poniżej trzech lat.

Poznaj moc naturalnej medycyny

Czarnuszka i pozyskiwany z niej olej to oczywiście tylko przykład. Tego typu darów natury jest o wiele więcej, a gojnik jest jednym z bardziej interesujących. Gojnik może być wspaniałym wsparciem dla układu odpornościowego, dodając energii, wpływając pozytywnie na witalność, eliminując zmęczenie i wahania nastroju. Wykorzystywany jest do leczenia grypy i przeziębienia, a także infekcji uszu. Zawarta w nim dopamina i serotonina wykazują właściwości uspokajające nerwy, dzięki czemu jest stosowany jako środek zapobiegający depresji oraz nerwicy. Może poprawiać samopoczucie i pracę mózgu. W wypadku zaburzeń żołądkowo-jelitowych i profilaktyce zaburzeń nerek też warto wykorzystać gojnik.

Gojnik, jako naturalne źródło zdrowia i może być używany praktycznie przez każdego. Warto jednak zapoznać się z zasadami przygotowania naparu, które zazwyczaj umieszczone są w ulotce. Pozwoli to wykorzystać jego cenne właściwości w jak największym stopniu. Ziele gojnika pomaga przy kamicy nerkowej, zapaleniach pęcherza, grzybicy, a także przy problemach z oddychaniem. 

 

Tagi
Artykuły użytkownika
Dodaj komentarz
Komentarze
Joanna Baran

Po przeczytaniu tego artykułu jestem bardzo ciekawa tego olejku więc z chęcią go przetestuje.

  • 0
  • 0
Podobne artykuły
Co możesz jeść na diecie niskowęglowodanowej?
Komentarzy:0
brak ocen
Czyste odżywianie: co mówią badania?
Komentarzy:0
brak ocen