Sprawdzone pomysły na prezent z okazji Chrztu Świętego

Sprawdzone pomysły na prezent z okazji Chrztu Świętego

brak ocen

Podarunek na chrzest to niezwykły prezent, ponieważ musi być on szczególny. Wybór idealnego upominku na tę okazję jest trudny, jednak nie jest niemożliwy! Z nami uda Ci się znaleźć coś wspaniałego. Pamiętaj, że musi być to coś, co można zachować na lata. Jednocześnie funkcjonalny, ale również budzący wspomnienia. Co łączy wszystkie te cechy?

Medalik i łańcuszek jako pamiątka dla chrześniaka 

Jednym z najpopularniejszych podarków na chrzciny będzie biżuteria – zwykle łańcuszek z wisiorkiem, na przykład z portretem Matki Boskiej, świętych bądź z krzyżem. Prezent tego typu najczęściej będzie użytkowany dopiero za parę, a nawet paręnaście lat, ale może stanowić także swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją stabilną wartość.

Ilustrowane Pismo Święte dla dzieci 

Przekazana prostymi słowami i urozmaicona ślicznymi ilustracjami Biblia zawsze się sprawdzi. Już od najmłodszych lat dziecko oswoi się z historiami z życia Jezusa i pozna inne biblijne opowieści. Należałoby zwrócić uwagę na jakość wydania – dziecko, jakie polubi książeczkę, może chcieć zabierać ją ze sobą wszędzie oraz w szeregu przypadków studiować i oglądać obrazki.

Liczy się również forma – duże rozmiary umożliwią czytanie dziecku w domowym zaciszu, zaś mniejsze książeczki można zabrać ze sobą przykładowo na Mszę do kościoła. Jeśli w domu nie ma pełnowymiarowego Pisma Świętego, wówczas najlepszym pomysłem na podarek będzie oczywiście taka forma.

Czy warto wybrać modlitewnik na Chrzest Święty? 

Książeczka, dzięki jakiej maluch pozna pierwsze modlitwy, ma ogromne znaczenie w czasie jego pierwszych lat życia. Niekoniecznie chodzi o standardowy modlitewnik, te dla maluchów mogą przyjąć formę analogiczną do Biblii dla dzieci. Istnieją także serie książeczek, jakie uczą pojedynczych modlitw. Inną możliwością jest zbiór modlitw do patrona imienia dziecka – możliwości jest w rzeczy samej wiele.

Maskotka – patron na chrzciny 

Nowatorski sposób na podarunek i utworzenie wyjątkowej więzi między dzieckiem oraz jego patronem z Chrztu. Tego typu prezent może stać się ukochaną zabawką i przyjacielem malucha. Poniektóre wydawnictwa i sklepy z dewocjonaliami demonstrują swoje maskotki, przykładowo świętego Franciszka, jednakże w sytuacji kiedy patronem jest mniej popularny święty, można wyszukać w sieci osoby, jakie tworzą pluszowe (albo szydełkowe) postaci na zamówienie. Personalizowany prezent – czy może być coś fajniejszego?

Personalizowany prezent z okazji Chrztu Świętego dziecka 

Każdy artystyczny prezent na chrzest jest mile widziany. Może być to wizerunek Maryi, jakiegoś Świętego lub Anioła. Warto także spersonalizować podarunek umieszczając na nim datę oraz imię chrzczonego dzieciątka. Być może będzie on pięknym elementem wystroju pokoju malucha, a także pamiątką na wiele lat, która przypomni o tym dniu oraz o Tobie. Wyobraź sobie taki widok i zdecyduj sam!

Tagi
Artykuły użytkownika
Dodaj komentarz
Komentarze

Brak komentarzy

Podobne artykuły
Zasady prania pieluch wielokrotnego użytku
Komentarzy:0
brak ocen