W co warto inwestować oszczędności w 2022 roku?

W co warto inwestować oszczędności w 2022 roku?

brak ocen

Jeśli masz sporo oszczędności i nie wiesz, na co je przeznaczyć – zainwestuj, aby rosły. Zostawiając je na koncie sprawiasz, że ich wartość ciągle maleje. Niezależnie od tego, w co zainwestujesz, istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że zyskasz o wiele więcej niż stracisz. W co najlepiej jest zainwestować teraz, w 2022 roku?

Inwestycje – dlaczego warto inwestować?

Sporo ludzi uważa, że pieniądze da się zarobić jedynie ciężką pracą, pracując w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową albo do tak zwanej „skarpety”. Naturalnie są to osoby, których wiedza inwestycyjna nie jest na dużym poziomie i o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za wiele.

Inflacja, bo właśnie o nią się w tym miejscu rozchodzi, jest to obniżenie siły nabywczej naszej polskiej złotówki. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła przeszło 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w ostatnim roku tyle właśnie straciliśmy z naszych zgromadzonych po szafkach pieniędzy. Można niewątpliwie szukać innych możliwości, żeby się przed nią ochronić, albo wyrównać poniesione straty, a o nich poniżej.

Inwestowanie w kryptowaluty – jak zacząć?

Inwestowanie w waluty wirtualne stało się ostatnimi czasy nadzwyczaj modne i to nie tylko przez inwestorów zajmujących się tym na co dzień, ale dodatkowo przez prywatne osoby zasiadające do inwestycji okazjonalnie. Można się na nich naprawdę dużo dorobić.

Dodatkowo eksperci prognozują, że kryptowaluty takie jak Bitcoin bądź Ethereum zaliczą duży wzrost w najbliższej przyszłości. Niewątpliwie, jak wszędzie jest haczyk. Jest to dość dynamiczny rynek i sytuacja na nim może się diametralnie zmieniać z godziny na godzinę, co powoduje, że jeśli jesteś absolutnym amatorem, lepiej będzie, jak zainwestujesz w wyższym stopniu przewidywalne aktywa, które prościej zrozumieć.

Czy warto inwestować w nieruchomości?

Kiedy mamy zaoszczędzone nieco większe sumy pieniędzy możemy wziąć pod uwagę inwestycje w nieruchomości.

Istnieje kilka sposobów jak to robić, ale ja opiszę 2 najpopularniejsze:

  • Kupowanie mieszkania do remontu w atrakcyjnej cenie i okolicy, jakie po odnowieniu sprzedajemy o kilkanaście procent drożej. Jest to świetny sposób i po kilku takich zabiegach da się zdobyć naprawdę interesujące sumy pieniędzy.
  • Kupno mieszkania i wynajem. Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań wybieranych przez prywatnych inwestorów. Logicznie jest wziąć kredyt, kupić mieszkanie, wynająć, a najemcy, płacąc nam czynsz za wynajem naszej nieruchomości po części bądź w całości spłacają naszą pożyczkę.

Czy inwestycje w surowce są opłacalne?

Następnym sposobem gromadzenia środków na swoją emeryturę jest inwestycja w kruszce. Rynek jest dość solidny i przez wielu traktowany za jeden z lepszych sposobów radzenia sobie z sytuacjami nieprzewidzianymi oraz kryzysami gospodarczymi.

Idealnym kruszcem dla osób o sporych oszczędnościach jest złoto. Może być ono zarówno w formie fizycznej, jak i papierowej. Wartość tego typu podmiotów ciągle rośnie, ponieważ jego ilość jest limitowana. Wszystko zależy od jej wydobycia. Jeśli w pewnym momencie ulegnie ono zmniejszeniu, nasze złoto stanie się niesamowicie wartościowe. Jeśli masz w domu biżuterię lub sztabki, odłóż je w bezpieczne miejsce, a w przyszłości będą warte jeszcze więcej.

Tagi
Artykuły użytkownika
Dodaj komentarz
Komentarze

Nie przekonują mnie za bardzo te całe kryptowaluty.

  • 0
  • 0
Podobne artykuły
Korzystanie z usług profesjonalnej księgowej
Komentarzy:0
brak ocen
Inwestycja w kryptowaluty - co musisz wiedzieć?
Komentarzy:1
brak ocen