Truskawki — dobre dla zdrowia!

Truskawki — dobre dla zdrowia!

brak ocen

Właściwości zdrowotne truskawek są znane od wielu lat. Polacy chętnie wybierają je ze względu na witaminy i minerały, które bardzo dobrze oddziałują na organizm, ale przede wszystkim na walory smakowe, które są słodkie i soczyste. Truskawka jest piątym najczęściej wybieranym owocem na świecie, co pokazuje, jak bardzo jest popularna. Zastanawiasz się, jakie zalety zdrowotne niesie ze sobą jedzenie truskawek? Przeczytaj poniżej!

Truskawki — witaminy i właściwości odżywcze!

Truskawki są nie tylko pyszne, ale mają też szereg rozmaitych właściwości prozdrowotnych. Rekomendowane są dla reumatyków, osobom cierpiącym na dolegliwości wątrobowe, a także tym, którzy zmagają się z bólami nerek. Wykazują działanie moczopędne. Truskawki mają znakomity wpływ na serce, obniżają złowrogi cholesterol, a także nadciśnienie tętnicze. Możesz być zaskoczony, ponieważ są słodkie, a przy tym zawierają niewielką ilość kalorii. Doskonale poprawiają apetyt i gaszą pragnienie! Niewiele osób jest świadomych, ale truskawki są przydatne przy łagodzeniu niewielkich dolegliwości gardła.

Truskawki są prawdziwą bombą witaminową! Z tego powodu powinny je spożywać osoby chorujące na anemię. Równocześnie doskonale wspierają układ odpornościowy!

Truskawkowy przepis w roli głównej!

Nie brakuje przepisów, gdzie truskawki grają główną rolę. Zazwyczaj spożywa się je z cukrem i śmietaną. Inni uwielbiają robić papkę – wyciskają sok widelcem i mieszają całość. Truskawki mogą być także podstawą dla wielu koktajlów. Najprostszy ma w sobie zaledwie dwa składniki – mleczko kokosowe i dojrzałe, słodkie owoce. Wystarczy wszystko ze sobą zblendować i gotowe! Do wcześniejszego koktajlu możesz dodać płatki owsiane i tym sposobem zrobisz zdrowe oraz odżywcze śniadanie. Truskawki są doskonałym i apetycznym uzupełnieniem wielu ciast. Można je jadać nie tylko na słodko, ale też w bardziej wytrawnej wersji – przykładem mogą być sosy do mięsnych potraw.

Truskawka — ciekawostki!

Okazuje się, że truskawki posiadają w sobie więcej witaminy C, aniżeli cytryna, co jest zaskakującą informacją. Pojawiają się one w maju wraz z cieplejszymi dniami. Są różne odmiany tego owocu, najbardziej fascynująca jest odmiana truskawki białej. Jej smak jest zbliżony do smaku ananasa. Owoce białej truskawki są mniejsze, niż czerwonej, lecz mają lepszy smak i delikatniejszy miąższ. Jeśli chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem, to zajadaj te wspaniałe owoce!

Tagi
Artykuły użytkownika
Truskawki — dobre dla zdrowia!
Komentarzy:0
brak ocen
Dodaj komentarz
Komentarze

Brak komentarzy

Podobne artykuły
Czyste odżywianie: co mówią badania?
Komentarzy:0
brak ocen
Korzyści zdrowotne i wartość odżywcza szpinaku
Komentarzy:0
brak ocen